esmaspäev, 11. detsember 2017

Keeletest

Praktika üheks lahutamatuks osaks on ka Erasmus+ online keskkonnas keeletesti sooritamine. Heli kirja järgi pidi asi olema lihtne - aega kulub umbes 40 minutit ja koosneb neljast erinevast plokist (grammatika, sõnavara, kuulamine ja lugemine). Esimeseks tähtajaks oli 18.02.2018. Aega küll selle kiire asjaga :)

Poolteist nädalat hiljem tuli meilile meeldetuletus, et palun lõpetage oma test ära ja tähtajaks oli juba 31.12.2017. Mismõttes?!? Ma pole seda lehte veel avanudki ja juba pean midagi lõpetama. Panin oma targa märkmiku vahele selle info kirja ja vangutasin pead. Meil on juba detsember - jõulukuu. pea igal nädalal on kaks või enam sündmust, lisaks hunnik igapäevaseid tegemisi ja paar unarusse vajunud tegemist, mis on planeeritud detsembrikuuga ära lõpetada. Raskeks läheb :(
Ja nii ma selle testi jälle tahaplaanile suunasingi.

Täpselt nädal hiljem tuli jälle meeldetuletus, et palun lõpetaga oma test ära. OKEI. Kohe, kui sobiva aja leian, siis teen. Õnneks oli tähtaja osas veidi pikendust antud ja selleks oli 07.01.2018. Ja jälle paigutasin selle ülesande "Aega on veel sellega" ülesannete kasti :)

Pühapäeval sai lastega käidud kohalikus Seltsimajas muinasjutuhommikul. Kuna sellised üritused kipuvad päevakava sassi lööma, siis koju jõudes polnud minu asjalikusest haisugi. Kaunistasin horisontaalasendis diivanit ja üritasin päeva õhtusse saada. Aga seda ma kaua ei oska :)
Pool tundi hiljem avastasin, et nii ikka ei saa ja ronisin oma töötuppa, et üks kirstunaelaks olev majandusaasta aruanne valmis nokitseda.
Paberimajandus ilusasti lauale laotatud ja arvutis vajalikud programmid tööle pandud - võiks nagu tööga alustada :) Aga ei - tegin ka postkasti lahti ja nagu muuseas avasin selle keeletesti meili. Jõllitasin seda veidi ja mõlgutasin mõtteid. Kas teha see kohe ära? Ma pole inglise keelt pikalt praktiseerinud. Kas ma oskan? Huvitav, kui keeruline see on? Ja veel hunnik analoogseid mõtteid.

Aga keha tegi vist ise otsuse ja nii ma seda testi alustasingi. Kolmveerand tundi lugemist ja meenutamist ning üldiseks tulemuseks sain B1. Oi ma oli rahul. Arvestades seda, et inglise keelt sai viimati õpitud keskkooli ajal ning veidi ka siis, kui raamatupidamist õppisin ning reaalses elus pole mul selliseid olukordi olnud, et seda praktiseerida, siis see tulemus oli minu jaoks väga hea.
Grammatika ja sõnavara tulemused olid mõlemad A2, kuulamine B1 ja lugemine ja sellest arusaamine B2. Vana rasva pealt saadud tulemus :)

Igatahes... Üks kohustus jälle vähem ja enesehinnang sai ka kerge upituse.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar